Kostelní 24, 170 00 Praha 7    tel: 732 377 537    info@zdrsem.cz

Sledujte nás na Facebook

Co o kurzu říkají
hello

Vodák

V neděli jsem se vrátil po čtyřech dnech domů. V ložnici osvětluje lampička Lenčino bezvládné tělo. Leží na břiše, obličejem ve skriptech z chirurgie. Stojím ve dveřích a rozhlížím se. Plyn tu cítit není. Pomalu přistupuji k posteli, kontroluji vypínač a kabel od lampičky. Všechno se zdá být v pořádku. Jemně jí oslovím a nic. A sakra, je to tu! Bouchnu dlaní do nočního stolku. V tu chvíli Lenka nadskočí. „Co blbneš prokrista, víš jak sem se lekla?!“. „Lež klidně,“ povídám a měřím jí tep. „Nebolí tě něco? Jak se cítíš? Co si dělala než si usla?“. „Učila sem se, né asi, ty blbečku!“  Tak to je v pořádku. Jdu zavézt auto do garáže. Na tři a půl metru jízdy se poutám bezpečnostním pásem. Ne, nejsem blázen. Právě jsem se vrátil ze čtyřdenního ZDrSEM.

Kurz Basic

Kurz mi dal možnost několikrát si do „zblbnutí“ zopakovat simulace první pomoci – mám to pod kůží a moc dík.


Díky, tohle byl nejlepší ze seminářů, které jsem absolvovala. Cítím se teď víc v pohodě s tím „coby kdyby“. A už nemám tak velký strach z toho, že bych víc ublížila, než pomohla. Kurz zcela splnil moje očekávání. Děkuji, bylo to velmi praktické, užitečné a výborně připravené a provedené!

Školitel

Dnes jsem měla tu ČEST úspěšně absolvovat kurz ZDrSEM školitel. Ač důvodem absolvování kurzu nebylo "získání certifikátu", musím říct, že na ten diplom jsem stejně hrdá, jako na diplom z VŠ (a to zdravotnického směru :-)). Je okoukané vychvalovat dokonalost lektorů.... Nikdy jsem však nezažila tak hluboce motivační prostředí pro věc tak závažnou, jako je poskytnutí první pomoci. Měla bych se radovat ze složení zkoušky u "přísných" lektorů ZDrSEMu, cítím ale velký závazek a zodpovědnost předávat naučené dál.... Už dlouhou dobu  mne něco neposunulo dopředu tak, jako Vaše kurzy. Díky a neudělám Vám ostudu. (Kateřina Hlaváčková, Školitel 2013)

Školitel

Prohloubil jsem si znalosti v oblasti první pomoci, získal jsem sebedůvěru vystupovat před lidmi a mluvit o této problematice. Vyjasnil jsem si některé nejasnosti, co mě posunulo dál k možnosti první pomoc učit. Prošel jsem si různými situacemi, s jakými se může lektor první pomoci při výuce setkat a dostal jsem k nim kvalitní a kvalifikovanou ZV.  A navíc jsem poznal skvělou partu lidí – a to jak z řad studentů, tak lektorů.
(účastník, Školitel 2013)

Školitel

Strávili jsme na kurzu hodně svého času. Venku bylo krásné počasí a namísto toho, abychom se toulali podzimní přírodou, tak jsme se znovu a znovu učili jak nejlépe někoho naučit první, druhý a třetí krok...
Asi před hodinou jsem skončil ukázky simulací, které jsme předváděli s členy mého kroužku mladých záchranářů pro skupinu italských studentů, kteří jsou tento týden na naší škole. V chemické laboratoři jsme předvedli 5 simulací. Opaření rukou horkým roztokem, vstříknutí kyseliny do obličeje a očí, otrava plynem s následným stavem bezvědomí a nutností resuscitace, poranění ruky kusem skla a následné mdloby a nakonec zlatý hřeb simulací - masívní krvácení z ruky po poranění rozbitým sklem. Všechno jsem s mými studenty několikrát nacvičoval. Velmi podrobně do všech detailů jsem písemně zpracoval dramaturgii jednotlivých simulací. Prostě udělal jsem všechno tak, jak jste nás to učili. Do detailů a na profesionální úrovni... A tentokrát díky Tobě i bez trémy. Tu jsem odhodil tak daleko, že jsem dokonce s mou nepříliš dobrou angličtinou komunikoval v anglickém jazyce. Italové z toho byli na větvi. Něco takového asi v životě ještě neviděli. (Eduard Macků, týden po kurzu Školitel 2013)

Kurz Standard

Naprosto super atmosféra – pohodová, nekonfliktní, nehodnotící, nesrovnávací – individuální přístup, bezdetailové simulace.
Skvělá byla metodika výuky. Očekávala jsem spokojenost a bylo toho dosaženo. Líbila se mi reflexe a rozebírání našich počinů, možnost se vyjádřit a nad situací znovu přemýšlet.

 

 

Nevím jak jinak to popsat, ale pokaždé, když jsem něco potřebovala, dostala jsem to. Radu, drsný zážitek, soucit a hru. Prostě super. Jako pedagog vám dávám 1*. Děkuji moc.

Mama

Kurz se nám líbil, splnil naše očekávání a lektora Kristýna byla výborná. Děkujeme a hodně zdaru. (K.Blahůtová Kavanová, Mama 03/2013)

Mama

Nadchla mě první simulace, to bylo to, kvůli čemu jsem sem přišla.

Kurz pro mě představoval dobré opakování … mám pocit, že všechno znám, ale najednou zjistím, že když to mám udělat, tak toho nejsem schopná. Také měli jsme dost prostoru, opravdu si vyzkoušet resuscitaci delší dobu. 

Mama

Úvodní simulace na kurzu Mama mi dala možnost vyzkoušet si zásadní věci v praxi, potěšila mě jednoduchost výkladu, příklady ze života, prostor pro diskuzi. Příjemná a přátelská atmosféra, sezení v kruhu. Lektoři - otevření, neupjatí, kamarádští, vtipní a navíc velmi fundovaní a zkušení.

 

 

Refresh

Po dvou letech mi to přišlo akorát. Bylo super si znovu projet přítup k bezvědomému. Za 1-2 roky bych rád jel na „Refresh II“ pro nás, co jsme už tento absolvovali.
Účastníci 2013

Kurzy pro veřejnost

Kurz Standard (42 hodin)

Kurz akreditovaný MŠMT ČR, jako rekvalifikační kurz pro Zdravotníky zotavovacích akcí.

Kurz je určen pro všechny, kteří se chtějí opravdu naučit poskytovat první pomoc, ať už na ulici ve městě, u dopravní nehody, při výletě do přírody, na dětském táboře, nebo při outdorových aktivitách v tuzemských podmínkách.

Přihláška

kurz není vypsán

Kurz Mama (8 hodin)

Jednodenní kurz zaměřený na poskytování první pomoci dětem od narození do pěti let.

Kurz je určen zejména rodičům a všem, kdo pracují s dětmi. Kurzy často realizujem nejen v našem středisku na Praze 7, ale samozřejmě i v jednotlivých mateřských centrech.

Přihláška

kurz není vypsán

Reaguj+sim

Jednodenní zážitkový kurz neodkladné první pomoci u dospělých. Trocha teorie, hodně nácviků a simulací. Kurz je vhodný také jako opakování základních postupů pro dřívější absolventy našich delších kurzů.

  • Poznám, kdo potřebuje mou pomoc?
  • Nereaguje, co mám dělat?
  • Krvácí?!?
  • Jak poznám infarkt nebo mrtvici?

Přihláška

kurz není vypsán

Basic (20 hodin)

2,5denní zážitkový kurz, ve kterém Vás seznámíme s hlavními tématy první pomoci.

Kurz je často využíván jako základní norma první pomoci v outdoorových a teambuildingových firmách. Jde-li o kurz pro uzavřenou skupinu, lze obsah upravit dle potřeb a přání klienta.

Kurz nabízíme také ve ve variantě BASIC BIKER zaměřený na první pomoc v souvislosti s cyklistikou. Bližší popis této varianty naleznete níže.

Přihláška

kurz není vypsán

Kurz Horal (5,5 dne)

Kurz HORAL - kurz outdoorové první pomoci zaměřený na situace, kdy záchranná služba není dostupná v krátkém čase. 

O den více oproti minulým rokům. O den více témat, simulací a nácviků! 5,5 dne outdoorové první pomoci!

Hory jsou krásné i zrádné - buďte připraveni na situace, které Vás mohou nepříjemně překvapit kdykoli a kdekoli. V posledních letech přibývá outdoorových nadšenců s různou úrovní zkušeností. S větším množstvím lidí v horách přibývá také počet zranění či jiných zdravotnických událostí, které je třeba řešit.

Dovednosti získané v rámci kurzu můžete samozřejmě v upravené podobě použít také při poskytování první pomoci v civilizaci.

 Lepší je být připraven, než překvapen!

Podívejte se na video, jak takový kurz HORAL vypadá ZDE

 

Přihláška

kurz není vypsán

Kurz Standard Vodák (42 hodin)

Akreditovaný kurz Standard rozšířený o tématiku záchrany "za mokra".

Vedle poskytování první pomoci v běžných podmínkách si vyzkoušíte jak lze využít vestu, pádlo, házečku či kusy lodě v první pomoci. Budete zachraňovat zraněné vodáky a dozvíte se, proč není dobré se při skoku s lodí zaklánět.

Přihláška

kurz není vypsán

"Není tu někde lékař?" (20 hodin)

Kurz pro lékaře a zdravotnické profesionály.

Trénink základních technik, diskuse nikoliv přednášky. Ukotvení dovedností v simulacích (nácvikových scénářích). Lektoři - lékaři či záchranáři - mají kromě praktických zkušeností také lektorské dovednosti na vysoce profesionální úrovni. Naše doporučení jsou použitelná v praxi (nikoliv “podejte 1 ml ředění 1 ku 10 000” :)).

Přihláška

kurz není vypsán

Školitel (120 hodin)

Kurz akreditovaný MŠMT ČR, jako rekvalifikační kurz "Člen první pomoci", s touto kvalifikací je možné podle zákona 247/2000 první pomoc vyučovat.

Kurz vychází z dlouholeté zkušenosti s výukou první pomoci zážitkovou metodou. Připravuje absolventa na samostatnou výuku základů první pomoci v rozsahu 4-12 hod.  

Přihláška

kurz není vypsán

Trial

Kurz je veden skupinou  lektorů – účastníků kurzu Školitel, kteří již mají za sebou výukovou část kurzu ZDrSEM Školitel. Kurz Trial je pro ně kurzem „absolventským“. Garanci kvality kurzu má na starosti přítomný senior lektor ZDrSEMu. Kurz je realizován pouze 1x do roka (ke konci kurzu Školitel) a probíhá od 9:00 do 16:00 v Praze. Skupina obsahuje max. 16 účastníků a je vedena čtyřmi lektory. 

Přihláška

kurz není vypsán