Kostelní 24, 170 00 Praha 7    tel: 732 377 537    info@zdrsem.cz

Sledujte nás na Facebook

Přihlášky
Žádný kurz není vypsán
Co o kurzu říkají
hello

Vodák

V neděli jsem se vrátil po čtyřech dnech domů. V ložnici osvětluje lampička Lenčino bezvládné tělo. Leží na břiše, obličejem ve skriptech z chirurgie. Stojím ve dveřích a rozhlížím se. Plyn tu cítit není. Pomalu přistupuji k posteli, kontroluji vypínač a kabel od lampičky. Všechno se zdá být v pořádku. Jemně jí oslovím a nic. A sakra, je to tu! Bouchnu dlaní do nočního stolku. V tu chvíli Lenka nadskočí. „Co blbneš prokrista, víš jak sem se lekla?!“. „Lež klidně,“ povídám a měřím jí tep. „Nebolí tě něco? Jak se cítíš? Co si dělala než si usla?“. „Učila sem se, né asi, ty blbečku!“  Tak to je v pořádku. Jdu zavézt auto do garáže. Na tři a půl metru jízdy se poutám bezpečnostním pásem. Ne, nejsem blázen. Právě jsem se vrátil ze čtyřdenního ZDrSEM.

ZDrSEM STANDARD VODÁK

Záchrana života ve městě i na řece. Nejen tonutí, ale i záchrana života dál od silnice, v mokru, se skupinou dětí či dospělých na lodích.

První pomoc na vodě 

Na vodě je sranda. Většinou. Jenže náhle může nastat situace, kdy vám smích a úsměv zamrznou na rtech. Stojíte na břehu Sázavy, na sobě plavky a tričko, a  koukáte na kamaráda, který si o ostrý střep v řece rozřízl nohu. Krev crčí, silnice se sanitkou je daleko. Co budete dělat?

Nebo jste zkušenější vodáci. Máte lékárničku, na sobě neopren a vodáckou bundu. Neznámý kajakář na soutěsce na Salze zaplaval a nyní ho vytáhli na břeh. Je modrý, asi nedýchá. Co teď? Sundat vestu? Resuscitovat? Jak přesně? 

První pomoc na vodě má svá specifika. Máte k dispozici jen omezený materiál. Po vodě se velmi jednoduše a rychle dostanete do míst pro záchranáře obtížně dostupných, kde se nemůžete spolehnout na to, že záchranka u vás bude do patnácti minut.  

Pro koho

Jedná se o kurz speciálně pro vodáky. Oproti Standardu si vyzkoušíte jak lze využít vesta, pádlo, házečka či kusy lodě v první pomoci, budete zachraňovat zraněné vodáky a dozvíte se, proč není dobré se při skoku s lodí zaklánět. Nebudete ale ani ochuzeni o žádné z témat probíraných na normálním Standardu. Tím, že kurz je zásadně pobytový (tedy mimo Prahu, všichni budeme spát pěkně pohromadě v jedné budově), se časový prostor pro výuku značně zvětšuje.

Kurz je vhodný pro pokročilé pádlaře na extrémních vodách i pro letní pohodáře na Vltavě. Obsah a náročnost kurzu přizpůsobíme účastníkům. Není vyžadována žádná  předchozí znalost první pomoci  ani znalost záchranářských vodáckých technik.

Náplní kurzu není technika záchrany na vodě, nebudeme vás učit jak odlovit plaváčka, házet házečkou či zajistit loď.

Úspěšní absolventi na konci kurzu obdrží certifikát Zdravotníka zotavovacích akcí, který vás opravňuje jezdit na tábory a akce s mládeží jako zdravotník. Toto osvědčení se může hodit vedoucím vodáckých mládežnických oddílů. Upozorňujeme, že podmínkou pro udělení rekvalifikace "Zdravotník zotavovacích akcí" je dosažení věku 18ti let (nejpozději poslední den kurzu).

Co v kurzu najdete

Univerzální postup při řešení krizových situací, teorie a praxe život zachraňujících úkonů - podrobný nácvik kardiopulmonální reuscitace, tonutí, nácvik zástavy krvácení, poranění páteře-prevence a první pomoc, podchlazení a hypotermický balíček i s nosítky z vodáckého materiálu, úrazy hlavy, hrudníku, břicha a pánve, poranění končetin a dlahy s použitím vodáckého materiálu, popáleniny, otravy, bolesti břicha, závažné stavy - bolesti na hrudi, obtížné dýchání, křeče, alergické reakce, podivné chování. V průběhu kurzu budou 3 větší simulace. No a pokud vyjde čas, dostaneme se i ke klíšťatům:-). 

Jak kurz probíhá

Těžištěm výuky je zážitek, základem kurzu praktický nácvik. V průběhu kurzu si vyzkoušíte sami poskytovat první pomoc v nahraných situacích, budete řešit modelové případy. Probereme a procvičíme život zachraňující úkony v civilizaci i „outdoorových“ podmínkách. Didakticky osvědčený systém 3 kroků tvoří jádro výuky. Spolu se zážitkem na vlastní kůži vám umožní dobré zapamatování a poskytne spolehlivé vodítko a jistotu pro pozdější chvíle stresu, kdy opravdu o něco půjde.       

Námi vypisované otevřené kurzy Vodák probíhají vždy jako pobytové.

Cena kurzu

Cena kurzu je 5400,-

Cena zahrnuje minimálně tří kvalifikované lektory, z toho jednoho zkušeného vodák. Dále jsou v ceně skripta, zdravotnický spotřební materiál na nácviky (obvazy, alufolie,rukavice..), vodácký materiál na simulace (lodě, vesty, pádla, házečky, neopreny) a dopravu materiálu.

Chápeme, že někomu se může zdát cena příliš vysoká (i když v oblasti vzdělávacích kurzů se pohybujeme spíše na dolní hranici). Je ovšem ovlivněna relativně nízkým maximálním počtem účastníků na kurzu (16) na velký počet lektorů (většinou 4). Dále materiálem, který se za kurz spotřebuje, a materiálem který je třeba na kurz půjčit. Je pro nás důležité udržet jistý standard výuky a ten bohužel s nižším rozpočtem zaručit nelze.

Cena nezahrnuje dopravu na kurz (každý si zařizuje sám), ubytování a stravování (zajišťujeme my, účastník doplácí na místě, cca 350,-/osoba/den/plná penze).

Pokud byste měli zájem o uzavřený kurz „šitý na míru“ pro váš oddíl či jinou skupinu (max.18 účastníků), kontaktujte nás.

Kde si o kurzu Vodák můžete přečíst:

Ceny kurzů otevřených pro veřejnost:

Cena zahrnuje: dva Až pět (dle typu kurzu počtu účastníků) kvalifikovaných lektorů první pomoci ZDrSEM. Další informace jsou uvedeny v čl. 4 odst. 2 písm.

Cena nezahrnuje: dopravu účastníků na kurz, a to v případě pobytových forem kurzu ani ubytování a stravování účastníků.

V případě, že je pro účastníky řízení stanoveno, že cena se považuje za dohodnutou v souladu s podmínkami, které se týkají nákladů.

S poptávkou po kurzu pro uzavřenou skupinu se neváhejte obrátit na e-mailové adrese: info@zdrsem.cz .

Dárkové poukazy - originální a praktický dárek:

Dárkový poukaz lze zakoupit na pálená Tyto kurzy ZDrSEM: Mama, Basic, Reaguj, Standard, Horal se standard Vodák. Cena dárkového poukazu je shodná s cenou otevřeného kurzu (viz výše). Dárkový poukaz možno také.

Dárkové poukazy můžete objednat zde ........

Storno poplatky:

Výše storno poplatek za účast na kurzu je odvislá od počtu dnů.

  • Při zrušení účasti více než 30 dnů před kurzem je výše storno poplatek 15% z ceny kurzu .
  • Při zrušení účasti 30 až 14 dnů před kurzem je výše storno poplatek 30% z ceny kurzu .
  • Při zrušení účasti 14 až 7 dnů před kurzem je výše storno poplatek 60% z ceny kurzu .
  • Při zrušení účasti 7 až 1 den před kurzem je výše storno poplatku 90% z ceny kurzu .
  • Při zrušení účasti první den kurzu je výše storno poplatku 100% z ceny kurzu .

Storno poplatek je použitelný na pokrytí fixních nákladů s vaší neúčastí na kurzu.