Kostelní 24, 170 00 Praha 7    tel: 732 377 537    info@zdrsem.cz

Sledujte nás na Facebook

Přihlášky
Žádný kurz není vypsán

Akreditovaný kurz Standard rozšířený o tématiku záchrany v přírodě. Tam, kde záchranka do 20 minut nepřijede

Zážitkový kurz první pomoci v civilizaci i v divočině. Všechna základní témata od resuscitace po bolesti břicha plus horská a divočinová nadstavba - horská nemoc, zasypání lavinou, omrzliny, improvizovaný transport i ošetřování zhnisaných ran. Vše prakticky, v přírodě, v simulacích. Jak jinak! 

Pro koho

Chodíte do přírody? Pohybujete se v horách, lezete po ferratách?

S tím, jak se  dobrovolně vzdáváte komfortu civilizace - vyhřáté postele, koupelny s teplou vodou a televize, mizí i  další civilizační "luxus" - dojezdový čas záchranné služby do 20ti minut. V Tatrách,  Alpách, v rumunských  údolích a stráních -  sebemenší úraz či nemoc může znamenat závažný problém. Ať už se rozhodnete pro transport svépomocí nebo čekání na pomoc, starost o zraněného je jen na vás...

(Upozorňujeme, že podmínkou pro udělení rekvalifikace "Zdravotník zotavovacích akcí" je dosažení věku 18ti let (nejpozději poslední den kurzu)).

Co v kurzu najdete 

ZDrSEM Standard Horal je kurz, kde si situace vyzkoušíte  na vlastní kůži "nanečisto". Naučíte se základy první pomoci, budete mít jistotu co dělat při ohrožení života. Základem je důkladný nácvik život zachraňujících úkonů - starost o bezvědomé, resuscitace a zástava masivního krvácení. Naučíte se rozpoznat podezření na poranění páteře a budete vědět, co s tím. Vyzkoušíte si  dlahy z karimatek a batohů, budete se starat o těžce podchlazené, rozmrazovat omrzliny, čistit hnisající rány. Zažijete si náročnost dlouhých improvizovaných transportů zraněnných, získávání podrobné anamnézy i starost o lidi v akutní stresové situaci. Simulace probíhají v reálném prostředí kopců a skal.

Jak kurz probíhá

Kurz je rozdělen do pěti dnů. Obvykle se začíná ve středu večer, účastníci se seznámí s námi, kurzem, místem konání a samozřejmě už stihneme i něco z první pomoci, dokonce i prakticky. První večer kurzu obdržíte také naše skripta První pomoc zážitkem. Druhý den výuka pokračuje - střídají se praktické a teoretické bloky, dějiště kurzu se plynule přesouvá zevnitř ven a zpět. Ve chvílích nejtěžších získáte chvíli oddychu v podobě pauzy na oběd (bývá možnost jak vlastního vaření, tak využití nějaké restaurace v okolí). Odpoledne vás z poobědní siesty vytrhneme simulovanou situací, a pak budeme pokračovat obdobně jako dopoledne až do večera. Kurz Horal probíhá výhradně v pobytové formě, což znamená, že i večery věnujeme první pomoci.

Kurz je fyzicky i psychicky středně náročný. 

 

Cena kurzu:

Cena kurzu je 5400 Kč.

Cena zahrnuje minimálně dva kvalifikované lektory první pomoci a lektora specializujícího se na  záchranu v horském prostředí. Všichni lektoři mají zkušenosti s pohybem v horách a aktivně sportují. Dále jsou v ceně skripta, zdravotnický spotřební materiál na nácviky (obvazy, alufolie,rukavice..), materiál na simulace a dopravu materiálu.

Poměrně vysoká cena kurzu je dána velkým lektorským týmem (většinou 5 lektorů) a malou skupinou účastníků (maximálně 16), což nám dovoluje velmi individuální práci a poskytuje to dostatek prostoru pro každého účastníka.

Cena nezahrnuje dopravu na kurz, ubytování a stravování.

Pokud byste měli zájem o uzavřený kurz „šitý na míru“ pro váš oddíl či jinou skupinu (max.16 účastníků), kontaktujte nás.

Ceny kurzů otevřených pro veřejnost:

Cena zahrnuje: dva až pět (dle typu kurzu a počtu účastníků) kvalifikovaných lektorů první pomoci ZDrSEM. Dále jsou v ceně skripta (u kurzů Basic a Standard), zdravotnický spotřební materiál na nácviky (obvazy, alufolie,rukavice..), materiál na simulace a dopravu materiálu.

Cena nezahrnuje: dopravu účastníků na kurz, a v případě pobytové formy kurzu ani ubytování a stravování účastníků.

V  případě kurzu pro uzavřenou skupinu se jeho cena se stanovuje dohodou s klientem, v závislosti na místě konání kurzu a výši dalších flexibilních nákladů spojených s realizací kurzu.

S poptávkou po kurzu pro uzavřenou skupinu se neváhejte obrátit na e-mailovou adresu: info@zdrsem.cz.

Dárkové poukazy - originální a praktický dárek:

Darkový poukaz lze zakoupit na tyto kurzy ZDrSEM: Mama, Standard, Standard Horal a Standard Vodák. Cena dárkového poukazu je shodná s cenou otevřeného kurzu (viz výše). Dárkový poukaz možno také zakoupit na libovolnou částku, o kterou se obdarovanému sníží platba za kurz, který si sám vybere.

Dárkové poukazy můžete objednat zde........

Storno poplatky:

Výše storno poplatku za neúčast na kurzu je odvislá od počtu dnů do prvního dne kurzu, na který jste se přihlásili.

  • Při zrušení účasti více než 30 dnů před kurzem je výše storno poplatku 15 % z ceny kurzu.
  • Při zrušení účasti 30 až 14 dnů před kurzem je výše storno poplatku 30 % z ceny kurzu.
  • Při zrušení účasti 14 až 7 dnů před kurzem je výše storno poplatku 60 % z ceny kurzu.
  • Při zrušení účasti 7 až 1 den před kurzem je výše storno poplatku 90 % z ceny kurzu.
  • Při zrušení účasti  první den kurzu je výše storno poplatku 100 % z ceny kurzu.

Storno poplatek je použit na pokrytí fixních nákladů spojených s vaší neúčastí na kurzu.