Kostelní 24, 170 00 Praha 7    tel: 732 377 537    info@zdrsem.cz

Sledujte nás na Facebook

Přihlášky
Žádný kurz není vypsán
Co o kurzu říkají
hello

Mama

Kurz se nám líbil, splnil naše očekávání a lektora Kristýna byla výborná. Děkujeme a hodně zdaru. (K.Blahůtová Kavanová, Mama 03/2013)

Mama

Nadchla mě první simulace, to bylo to, kvůli čemu jsem sem přišla.

Kurz pro mě představoval dobré opakování … mám pocit, že všechno znám, ale najednou zjistím, že když to mám udělat, tak toho nejsem schopná. Také měli jsme dost prostoru, opravdu si vyzkoušet resuscitaci delší dobu. 

Mama

Úvodní simulace na kurzu Mama mi dala možnost vyzkoušet si zásadní věci v praxi, potěšila mě jednoduchost výkladu, příklady ze života, prostor pro diskuzi. Příjemná a přátelská atmosféra, sezení v kruhu. Lektoři - otevření, neupjatí, kamarádští, vtipní a navíc velmi fundovaní a zkušení.

 

 

Jednodenní kurz zaměřený na poskytování první pomoci dětem od narození do pěti let.

Kurz je určen zejména rodičům a všem, kdo pracují s dětmi. Kurzy často realizujem nejen v našem středisku na Praze 7, ale samozřejmě i v jednotlivých mateřských centrech.

Základem kurzu ZDrSEM MAMA je praktický nácvik život zachraňujících dovedností. V průběhu kurzu používáme modelové případy a simulace reálných situací.

NA KURZU SE NAUČÍTE PRVNÍ POMOC (nejen) PŘI POHYBOVÝCH A SPORTOVNÍCH AKTIVITÁCH MALÝCH DĚTÍ

Pro koho  

Na tomto semináři jsou maminky (tatínci, prarodiče a chůvy) seznamováni se život ohrožujícími situacemi, které mohou při péči o dítě nastat během běžného dne. Za pomoci nácviků a zážitkové formy Vás naučíme, jak na tyto situace reagovat a zvládat silné emoce. Poměrně velký prostor na kurzu věnujeme také prevenci úrazů dětí.

Nejčastěji se našeho kurzu účastní maminky a chůvy. V poslední době máme ale radost z narůstajícího množství zúčastněných tatínků a prarodičů. Nenahraditelnost matky by měla spočívat v jiných věcech, než v tom, že je jediná, kdo ví, jak dítěti poskytnout první pomoc.

Co v kurzu najdete

Jednodenní kurz je příliš krátký na to, abychom mohli spolu s vámi projít vše, co se týká zdraví malých dětí. Soustředíme se proto zejména na situace, které jsou opravdu závažné či přímo ohrožují dítě na životě. Situace, do kterých se s dětmi dostanete jen zřídka, snad dokonce nikdy, ale ve kterých není čas na nejistotu a váhavost. Aktivnímu nácviku nezbytných postupů věnujeme proto poměrně velkou část dne. Průběžně se také stále vracíme k otázce prevence - praktickým radám zaměřeným na vytvoření prostředí bezpečného pro pohyb dětí. Mechanismy dětských úrazů se opakují stále stejné a naše osobní zkušenosti, podpořené statistikami, nám umožňují upozorňovat na opravdu klíčové věci.

Na konci kurzu míváme zhruba hodinu vyhrazenou na blok otázek a odpovědí. V jejím průběhu zodpovíme vaše dotazy týkající se méně závažných stavů, které sice nikoho na životě neohrozí, ale řešíte je často nebo vás z nějakého důvodu velmi zajímají.

 • Jednotný postup pro řešení všech zdravotních událostí (Tři kroky)
 • Bezpečně v silničním provozu (význam reflexních prvků u dětí, typy autosedaček, helmy, kdy a kde zastavit u autonehody,...)
 • Přístup k bezvědomému - nácviky
 • Resuscitace - nácviky resuscitace kojenců i starších dětí
 • Dušení cizím předmětem
 • Volání záchranné služby
 • Poranění páteře
 • Masivní krvácení a jak ho zastavit
 • Úrazy hlavy
 • Popáleniny, opaření
 • Diskusní závěrečná část kurzu (onemocnění dětí, alergie, otravy, tonutí, klíště,...)

Jak kurz probíhá

Kurzy Mama průběžně vypisované pro veřejnost, probíhají bez přítomnosti dětí (ovšem máte-li zrovna úplně malé miminko, není problém domluvit se ohledně načasování přestávky nebo - přinese-li vám ho třeba tatínek na kojení - nakrmit dítě v průběhu kurzu). Děti, nejen naše vlastní, máme samozřejmě rádi, ovšem zkušenost říká, že v souboji o pozornost skupiny nemá lektor proti batoleti šanci.

Kurzy pro uzavřené skupiny doporučujeme rovněž bez dětí, nicméně shodnou-li se na tom účastníci předem, je možné (a už jsme takové kurzy také měli) realizovat i kurz, kde je početní převaha malých dětí oproti dospělým.

Kurzy probíhají nejčastěji o víkendu 9-18h s hodinovou pauzou na oběd a několika kratšími pauzami v průběhu dne. Vhodné je pohodlné oblečení spíše tmavší barvy, ve kterém vám nevadí si při nácvicích lehnout na zem. Na kurzech Mama není příliš velká pravděpodobnost umazání se od "krve" (potravinářské barvivo, které používáme), ale stát se to může. Svačina, přezůvky a psací potřeby se také většinou využijí.

Cena kurzu

Cena kurzu je 990,- Kč/osobu, v případě zájmu o kurz pro větší skupinu nás prosím kontaktujte.

Cena zahrnuje 3-4 kvalifikované lektory první pomoci, "Mama skripta" (tištěný materiál obsahující poměrně specifickou první pomoc dětem), zdravotnický spotřební materiál na nácviky (obvazy, rukavice..).

Místo konání

Můžeme Vám nabídnout výuku v prostorách našeho výukového centra na Praze 7 - Letná, a nebo návštěvu lektora ve Vašem mateřském centru.

V případě otevřeného kurzu pro veřejnost je maximální počet účastníků zdravotního semináře ZDrSEM Mama 20 lidí.

Na kurz MAMA nabízíme také možnost zakoupení dárkového poukazu. Na titulní stránce našeho webu najdete po pravé straně informace, jak dárkový poukaz získat. 

 

Ceny kurzů otevřených pro veřejnost:

Cena zahrnuje: dva až pět (dle typu kurzu a počtu účastníků) kvalifikovaných lektorů první pomoci ZDrSEM. Dále jsou v ceně skripta (u kurzů Basic a Standard), zdravotnický spotřební materiál na nácviky (obvazy, alufolie,rukavice..), materiál na simulace a dopravu materiálu.

Cena nezahrnuje: dopravu účastníků na kurz, a v případě pobytové formy kurzu ani ubytování a stravování účastníků.

V  případě kurzu pro uzavřenou skupinu se jeho cena se stanovuje dohodou s klientem, v závislosti na místě konání kurzu a výši dalších flexibilních nákladů spojených s realizací kurzu.

S poptávkou po kurzu pro uzavřenou skupinu se neváhejte obrátit na e-mailovou adresu: info@zdrsem.cz.

Dárkové poukazy - originální a praktický dárek:

Darkový poukaz lze zakoupit na tyto kurzy ZDrSEM: Mama, Basic, Reaguj, Standard, Standard Horal a Standard Vodák. Cena dárkového poukazu je shodná s cenou otevřeného kurzu (viz výše). Dárkový poukaz možno také zakoupit na libovolnou částku, o kterou se obdarovanému sníží platba za kurz, který si sám vybere.

Dárkové poukazy můžete objednat zde........

Storno poplatky:

Výše storno poplatku za neúčast na kurzu je odvislá od počtu dnů do prvního dne kurzu, na který jste se přihlásili.

 • Při zrušení účasti více než 30 dnů před kurzem je výše storno poplatku 15 % z ceny kurzu.
 • Při zrušení účasti 30 až 14 dnů před kurzem je výše storno poplatku 30 % z ceny kurzu.
 • Při zrušení účasti 14 až 7 dnů před kurzem je výše storno poplatku 60 % z ceny kurzu.
 • Při zrušení účasti 7 až 1 den před kurzem je výše storno poplatku 90 % z ceny kurzu.
 • Při zrušení účasti  první den kurzu je výše storno poplatku 100 % z ceny kurzu.

Storno poplatek je použit na pokrytí fixních nákladů spojených s vaší neúčastí na kurzu.