Kostelní 24, 170 00 Praha 7    tel: 732 377 537    info@zdrsem.cz

Sledujte nás na Facebook

Přihlášky
Žádný kurz není vypsán
Co o kurzu říkají
hello

Mama

Úvodní simulace na kurzu Mama mi dala možnost vyzkoušet si zásadní věci v praxi, potěšila mě jednoduchost výkladu, příklady ze života, prostor pro diskuzi. Příjemná a přátelská atmosféra, sezení v kruhu. Lektoři - otevření, neupjatí, kamarádští, vtipní a navíc velmi fundovaní a zkušení.

 

 

Mama

Kurz se nám líbil, splnil naše očekávání a lektora Kristýna byla výborná. Děkujeme a hodně zdaru. (K.Blahůtová Kavanová, Mama 03/2013)

Mama

Nadchla mě první simulace, to bylo to, kvůli čemu jsem sem přišla.

Kurz pro mě představoval dobré opakování … mám pocit, že všechno znám, ale najednou zjistím, že když to mám udělat, tak toho nejsem schopná. Také měli jsme dost prostoru, opravdu si vyzkoušet resuscitaci delší dobu. 

ZDrSEM MAMA

Není nic horšího, než když jde o život dětí. Být v tu chvíli připraven a umět situaci řešit je k nezaplacení. Kurz Mama vás připraví na situaci, kdy zavolat záchranku nestačí.


Co čeká na kurz Mama:

Připravte se na rodičovské noční můry. Naučte se zachránit dítě, které se dusí, topí, vybourá na kole nebo „jen“ trpí horečkou a bolestí bříška. Všechno probereme a správnou reakci natrénujeme nanečisto. Podíváme se i na to, jak těm nejhorším katastrofám předcházet. Kurz je zaměřen zejména na první pomoc dětem do 6ti let


Pro koho je kurz vhodný:

Samozřejmě pro maminky, ale nejen pro ně - je pro všechny, kteří se někdy starají o malé děti. Ať už vlastní, nebo svěřené. Nenahraditelnost mámy nespočívá v tom, že je jediná, kdo umí první pomoc! Tátové i dědové, tety i strejdové, babičky i chůvy, učitelé i průvodci v mateřských školách - všichni jsou vítáni!


Co v kurzu nebude chybět:  

 • univerzální a jednoduchý návod co dělat, když jde o zdraví či život
 • záchrana dítěte, které se dusí nebo topí (zůstaneme v suchu)
 • Postup u dítěte v bezvědomí
 • Nácvik resuscitace na kvalitních resuscitačních modelech napodobujících děti staré 4 měsíce a 5 let
 • Zástava masivního krvácení - teorie i nácvik na modelu
 • Přivolání záchranných služeb rychle a efektivně
 • Úrazy: popáleniny, rána do hlavy, pád z výšky
 • Smysluplná prevence - jak dítě připravit na život a přitom nejhorším úrazům
 • Prostor pro dotazy týkající se úrazů a onemocnění dětí


Celý den? Kde ho mám vzít?


Některé věci nejsou dobré uspěchat. Jako těhotenství trvá 9 měsíců, tak i zvládnutí správných reakcí chce čas, klid a bezpečné prostředí. Devítiměsíční kurzy (zatím) neděláme, ale kurz Mama věnujeme vždy celý den. Jen tak máme dostatečný prostor pro vše důležité a žádný dotaz nezůstane nezodpovězený.

 

Cena

 • Cena kurzu je 2450 Kč
 • Sleva „Dva z jedné kapsy“: Je skvělé, že máte zájem o první pomoc u dětí. Nebylo by ale ještě lepší, kdyby vás bylo v rodině proškoleno víc? Vyražte na kurz společně! Nechceme, aby byla výše kurzovného překážkou pro společný zážitek, proto nabízíme zvýhodněnou cenu 4300 Kč/pár, pokud se přihlásíte ve dvojici. V přihlášce do kolonky „poznámka“ uveďte jméno a příjmení druhého z dvojice (v každé přihlášce) a do kolonky „poukaz na slevu“ vyplňte heslo PARTNER.Až vám přijde výzva k platbě, zaplaťte každý pod svým variabilním symbolem slevněnou cenu 2150 Kč. POZOR: každý z účastníků musí mít vyplněnou vlastní přihlášku, tj. jde-li na kurz Anna s Petrem, Anna vyplní svou přihlášku a do poznámky píše PARTNER Petr, dále Petr vyplní svou přihlášku a do poznámky píše PARTNER Anna.
 • Cena zahrnuje originální skripty s prostorem na poznámky, zdravotnický spotřební materiál na nácviky a simulace (obvazy, alufolie, rukavice…), použití dostatečného počtu resuscitačních figurín - modelů dětí i miminek, teplých nápojů (káva a čaj) během celého kurzu a min. tři kvalifikované lektory první pomoci zážitkem (zaručeno při plném obsazení kurzu).
 • Cena nezahrnuje dopravu na kurz, ubytování a stravování.


Průběh kurzu

Začněte obvykle v 9:00, v poledne pauza na oběd 60 - 90 minut, konec do 18:00. S sebou nepotřebujete nic speciálního. Hodí se oblečení, které můžeme snadno ušpinit a umožnit vám pohodlné absolvovánípraktických bloků - budete si sedat i lehat na zem a sklánět se k bezvědomým. Během kurzu není možná přítomnost dětí, přesto není problém domluvit načasování přestávky tak, aby maminka mohla dítě nakojit. Nebojte se zeptat, pokud vám chybí nějaké informace chybí - buď emailem na info@zdrsem.cz nebo zprávou na Facebooku


Kurzy Mama pro skupiny

Často realizujeme kurzy Mama pro samostatné skupiny - kolektivy pedagogů z MŠ či LMŠ, pro dětské a sportovní kluby, společenství rodičů a další. Pokud máte o takový kurz zájem, obraťte se s požadavkem na info@zdrsem.cz a my to s vámi rádi zrealizujeme!


Proč ZDrSEM?

 • Většina kurzu tvořena praxí - trénink, nácviky, simulace
 • Propracovaná metodika práce se zážitkem
 • Maximální počet účastníků kurzu 18
 • Kurz veden týmem 3-4 kvalifikovaných lektorů (při plném obsazenosti kurzu)
 • Kontakt s realitou - lektorský sbor ZDrSEM obsahuje lékaře, záchranáře i mediky.
 • Respektujeme doporučení Evropské resuscitační rady
 • Odborný garant, který za kurzy ručí: MUDr. Robert Pleskot, zakladatel ZDrSEMU, dlouholetý lékař Zdravotnické záchranné služby hl. m. Prahy a Urgentního příjmu nemocnice Motol, vysokoškolský pedagog 1. LF UK.


Proč zážitkem?

Poskytování první pomoci může být vysoce stresující záležitost. Není divu - vždyť jde o život. Kurz ZDrSEM s tím počítá. Proto je postavený na praxi a zážitku od začátku až do konce. Stačí tréninkem se vám musí dovednosti dostanou do krve. Správná resuscitace a zástava masivního krvácení - vše nacvičujeme a pak aplikujeme v simulovaných situacích. Musíme o život v nich doopravdy nepůjde, chladnými vás nenechají. Po úspěšném zásahu „nanečisto“ si budete věřit a zkušenost zvládnuté situace vám bude oporou. Co na tom, že před tím byla krev jen umělá!

Ceny kurzů otevřených pro veřejnost:

 • ZDrSEM Mama (1 den): 2450 Kč (2150 Kč v akci "dva z jedné kapsy")
 • ZDrSEM Reaguj + sim  (1 den): 2450 Kč 
 • ZDrSEM Basic (2,5 dne): 4450 Kč
 • ZDrSEM Standard (4,5 dne): 6250 Kč (5850 Kč pro pracující s dětmi a mládeží)
 • ZDrSEM Horal (5,5 dne): 8500 Kč 

Cena zahrnuje: dva Až pět (dle typu kurzu počtu účastníků) kvalifikovaných lektorů první pomoci ZDrSEM. Další informace jsou uvedeny v čl. 4 odst. 2 písm.

Cena nezahrnuje: dopravu účastníků na kurz, a to v případě pobytových forem kurzu ani ubytování a stravování účastníků.

V případě, že je pro účastníky řízení stanoveno, že cena se považuje za dohodnutou v souladu s podmínkami, které se týkají nákladů.

S poptávkou po kurzu pro uzavřenou skupinu se neváhejte obrátit na e-mailové adrese: info@zdrsem.cz .

Dárkové poukazy - originální a praktický dárek:

Dárkový poukaz lze zakoupit na tyto kurzy ZDrSEM: Mama, Basic, Reaguj, Standard, Horal se standard Vodák. Cena dárkového poukazu je shodná s cenou otevřeného kurzu (viz výše). Dárkový poukaz možno také zakoupit na konkrétní částku.

Dárkové poukazy můžete objednat zde ........

Storno poplatky:

Výše storno poplatek za účast na kurzu je odvislá od počtu dnů.

 • Při zrušení účasti více než 30 dnů před kurzem je výše storno poplatek 15% z ceny kurzu .
 • Při zrušení účasti 30 až 14 dnů před kurzem je výše storno poplatek 30% z ceny kurzu .
 • Při zrušení účasti 14 až 7 dnů před kurzem je výše storno poplatek 60% z ceny kurzu .
 • Při zrušení účasti 7 až 1 den před kurzem je výše storno poplatku 90% z ceny kurzu .
 • Při zrušení účasti první den kurzu je výše storno poplatku 100% z ceny kurzu .

Storno poplatek je použitelný na pokrytí fixních nákladů s vaší neúčastí na kurzu.